Twitter CEO and Co Founder, Jack Dorsey addresses students at the Indian Institute of Technology (IIT), on November 12, 2018 in New Delhi, India

جک دورسی میلیاردر ، بنیانگذار Twitter و Square ، در مورد آینده بیت کوین – بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار – روند آن بسیار صعودی است.

دورسی روز جمعه در کنفرانس بیت کوین 2021 گفت: “بیت کوین کاملاً همه چیز را تغییر می دهد.” “من فکر نمی کنم در طول زندگی من چیز مهم تری برای کار وجود داشته باشد.” [بخوانید: بیت کوین چیست؟]

در واقع ، “اگر من در Square یا Twitter نبودم ، روی بیت کوین کار می کردم.

به گفته دورسی ، بیت کوین این پتانسیل را دارد که زیرساخت های مالی جدیدی ایجاد کند که برای جوامع کم بهره بیشتر و فراگیرتر باشد. برای کسانی که در کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند ، دورسی همچنین بیت کوین را راهی برای محافظت در برابر کاهش ارزش پول و تسریع در انتقال وجوه از طریق مرزها می داند.

به گفته وی ، این بخشی از دلیل این امر است که دورسی ، به همراه کارآفرین شاون “جی ز” کارتر ، یک صندوق چند میلیون دلاری برای توسعه بیشتر بیت کوین در آفریقا و هند ایجاد کرد.

اگرچه بسیاری از منتقدان بیت کوین با آن اختلاف نظر دارند و آن را سرمایه گذاری سوداگرانه ، ناپایدار و پرخطر می دانند که می تواند در معرض تقلب باشد ، اما جامعه آن ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک طلای دیجیتال غیرمتمرکز و پرچین در برابر تورم می داند.

جک دورسی و بیت کوین
جک دورسی و بیت کوین

دورسی معتقد است که بیت کوین به پول محلی اینترنت تبدیل خواهد شد و “تنها دلیل درگیر شدن Square با بیت کوین این هدف است.”

در واقع ، شرکت خدمات مالی وی Square پس از اولین سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده در ماه اکتبر ، بیش از 170 میلیون دلار بیت کوین به ترازنامه خود در ماه فوریه اضافه کرد. روز جمعه ، دورسی همچنین اعلام کرد که Square در حال “ساخت” کیف پول سخت افزاری برای بیت کوین است.

دورسی گفت: “به همین دلیل است که ما با” ارز “یا” سکه “دیگری سر و کار نداریم ، زیرا تمرکز ما بر این است که بیت کوین را به پول بومی اینترنت تبدیل کنیم.”

دورسی به طور مداوم در شبکه های اجتماعی طرفدار بیت کوین بوده است – به عنوان مثال ، در ماه مارس ، دورسی اولین توئیت خود را به عنوان NFT فروخت ، درآمد آن را به بیت کوین تبدیل کرد و آن را به یک صندوق کمک رسانی Covid-19 در آفریقا توسط GiveDirectly ، یک سازمان خیریه اهدا کرد پول نقد برای افرادی که در فقر زندگی می کنند.

دورسی گفت: “هر کاری که من می توانم انجام دهم ، هر کاری که شرکتهای من بتوانند انجام دهند تا [بیت کوین] در دسترس همه قرار گیرد این است که بقیه عمر خود را چگونه سپری خواهم کرد.”

طبق گفته CoinMarketCap ، بیت کوین در حال حاضر در حدود 37000 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن بیش از 694 میلیارد دلار است.

منبع:

Twitter and Square CEO Jack Dorsey focused on bitcoin (BTC) (cnbc.com)

درباره نویسنده

سید محمد حسین حسینی، طراح و توسه دهنده وب سایت (front end) با بیش از 5 سال تجربه در زمینه طراحی و توسعه وب سایت و صفحات وب، سئو، وردپرس و.. می‌باشد.

بیوگرافی و رزومه

سید محمد حسین حسینی در شبکه های اجتماعی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.